lg yetkili

KLİMA SERVİSi

Kahramanmaraş Klima Servis Hizmetİ

Yaz günlerinin en çok aranan beyaz eşyaları arasında yer alan klimaların arızalarında güvenilir ve hızlı sonuçlara ulaşmanın en kolay yolu Kahramanmaraş klima servisi hizmetinden geçer. Her biri sektörün içinden gelen ve deneyimli klima ustaları ile bu kullanışlı beyaz eşyalarda yaşanan sorunlar kısa sürede tespit edilebilir. Klimalar, özellikle kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanılmaması durumunda bazı arızalar çıkarabilir. Bu tür arızalara zamanında müdahale edilmezse, karşılaşabileceğiniz masrafların artacağını unutmamanız gerekir.

En uygun fiyatlarla acil klima servisi arayanlar deneyimli ustalara kısa sürede ulaşabilir. Artık internet üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde araştırma yaparak web sitemiz üzerinden en deneyimli klima bakım servisi ustalarına kısa sürede ulaşabilirsiniz. Evinizde veya iş yerinizdeki yaşam kalitenizi olumsuz etkilememek için klima arızaları, klima bakımı, klima temizliği, klima montajı ve klima yıkaması gibi bütün hizmetler için tecrübeli klima yetkili servisi ustalarını çağırabilirsiniz. Ustalar, deneyimleri ve pratik ekipmanları sayesinde klima arızalarını kısa sürede ortadan kaldırabilirler.

Uygun Fiyatlı Klima Bakım ve Onarım Hizmetleri

Yaz mevsimi ya da kış mevsimi için en önemli ihtiyaçlarımızdan olan klimalar yanlış kullanım, gerekli bakımların zamanında yapılmaması gibi sebeplerle arızalanabilir. Klima tamir servisi yardımıyla klimada meydana gelen bütün klima arızalarının üstesinden gelebilirsiniz. Klima tamircisi hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Klima yıkama hizmeti

 • Klima peteği temizleme hizmeti

 • Klima montaj hizmeti

 • Klima iç ünite montaj hizmeti

 • Klima takozu değişim hizmeti

 • Klima temizleme hizmeti

 • Klima taşıma hizmeti

 • Klima bakımı hizmeti

 • Klima borulama hizmeti

 • Klima santrali bakımı hizmeti

 • Klima perdesi bakımı ve temizlik hizmeti

 • Klima rüzgar kesici aparatı montaj hizmeti

Bütçenizi yormadan klima tamir hizmeti almak istiyorsanız, internet sitemiz üzerinden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Her biri müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren ustalarla iletişime geçerek klimanızdaki arızaları en ekonomik şekilde çözüme kavuşturmanız mümkündür. İnternet üzerinden hızlı ve pratik biçimde hizmet alabilmek için Kahramanmaraş klima servisi aramalarınızı web sitemizde rahatlıkla yapıp, klimanızdaki problemleri anında ortadan kaldırabilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Klima Çeşitleri

Klimalar okul, ev, iş yerleri, toplu taşımalar, arabalar, alışveriş merkezleri ve toplumun yaşamını sürdürdüğü her yer de kullanılır. Kullanım yerlerine, çeşitlerine ve özelliklerine göre birçok klima çeşidi vardır. Bu klimaları da şu şekilde sıralayabiliriz: ev kliması, araç kliması, portatif klima, mobil klima, mini klima, salon tipi klima, taşınabilir klima, seyyar klima, ayaklı klima, sulu klima, multi klima, hortumsuz portatif klima, kaset tipi klima, dış ünitesiz klima, duvar tipi klima, tavan kliması, masa üstü klima, oda tipi klima, yer tipi klima, sanayi tipi klima, motorsuz klima, pencere tipi klima, dikey klima, tek motor çift klima, dolap tipi klima, ünitesiz klima, kule tipi klima, ofis kliması, enerji tasarruflu klima, tablo görünümlü klima, çöl kliması, endüstriyel klima, kare klima, cami tipi klima, hepa filtreli klima, fişli klima, şarjlı klima, montajsız klima, sessiz çalışan klima.

Klima çeşidi farklılığı olması olağan bir durumdur. Klima satın alırken en fazla düşünülen şeylerin başında klima fiyatları gelir ve en uygun klima fiyatları şeklinde araştırmalar yaparız. Klima kullananların düşündükleri bir diğer şeyler ise; en ucuz klima, en iyi klima markaları, klima ile ısıma maliyeti, klima watt kaç olmalı veya büyüklük küçüklüğüne göre klimalar şeklindedir. Klimalar için diğer unsur ise BTU’dur. BTU, klima kapasitesidir, klimanın 1 saatte ortamdan aldığı ya da ortama verdiği enerji miktarını ifade etmektedir. Kapasitelerine göre klimaları da şu şekilde sıralıyabiliriz; 9000 btu klima, 12000 btu klima, 18000 btu klima, 24000 btu klima.

En Sık Görülen Klima Arızaları

Günümüzde birbirinden farklı işlevsel özellikleri ve kapasiteleri bulunan klimalar mevcuttur. En çok kullanılan klima çeşitlerinde karşılaşılan arızalar da zaman zaman benzerlik gösterebilir Marka ve model bakımından farklılık olsa da klimalarda görülen arızalar ortaktır. Bu tür klima arızaları, genellikle klima cihazının kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanılmaması veya bakımlarının düzenli olarak yapılmaması gibi durumlarda ortaya çıkar. Klimalarda oluşan arızaları en aza indirmek için klima servislerinin verdiği klima tavsiyelerine uymanızda fayda vardır. Klima yetkili servisinin en sık karşılaştıkları arızaların listesi de şu şekildir:

 • Klima motor arızası

 • Klima tıslama sesi

 • Klima kartı arızası

 • Klima drenaj pompası arızası

 • Klimadan su sesi gelmesi

 • Klimanın soğuk üflememesi sorunu

 • Klimadan ses gelmesi

 • Klimadan gelen çıt sesi

 • Klima soğutma sistemi arızaları

 • Klimanın hava üflememe arızası

 • Klimadan kötü koku gelmesi

 • Kapalı klimadan ses gelmesi

 • Klima fanı arızası

 • Klima iç ünite sesi

 • Klimanın dış ünitesinden ses gelmesi

 • Klimanın elektrik motorunda meydana gelen kısa devre sorunları

Klima Çalışmasına Rağmen Hava Üflememe Arızası

Klima arızalarının çözümünde hem daha büyük masraflarla karşılaşmamak hem de kısa sürede çözüme ulaşabilmek için Kahramanmaraş klima servisi desteği alınmalıdır. İnternet üzerinden klima arızalarının çözümü için tecrübeli usta arayanların en çok karşılaştığı sorunlardan biri hava üflememe arızalarıdır. Klima çalışmasına rağmen hava üflemiyorsa bu durumda şu aşamaların yapılması gerekir:

 • Klimanın hava üflemesindeki problemin tespit edilmesi için öncelikle soğutucu seviyesinin analiz edilmelidir.

 • Soğutucu akışkan seviyesine bakılarak klimadan çıkan havanın gerçekten soğutulduğu kontrol edilir.

 • Klimanın fan ve diğer parçalarında da arıza olup olmadığı incelenir.

Bu aşamalardan sonra klimanın çalışmasına rağmen neden hava üflemediği rahatlıkla tespit edilebilir. Klimanın parçalarını açarken son teknolojik ekipmanların kullanılması gerektiği için mutlaka deneyimli ustalardan destek alınmalıdır. Klima üflememe arızası tespit ve tamirinde tecrübeli ustaların desteği ile kısa sürede düşük maliyetlerle çözüm üretilebilir. Aksi halde başka masraflarla karşılaşma riskiniz olduğunu unutmamalısınız.

Klima Fan Çalışmama Arıza Tespiti

Sıcak yaz günlerinde en çok ihtiyaç duyulan beyaz eşyalardan klimanın fanı çalışmadığı durumlarda da verimli bir soğutma meydana gelmez. Kondansatör fanı dönmediği durumlarda tecrübeli klima servisi ustası sayesinde de kısa sürede çözüme ulaşılabilir. Klima fanı çalışmaması durumunda arıza tespitinde bulunan ustaların şu işlemlere dikkat etmesinde fayda vardır:

 • Klima fanı dönmemesinin sebebi kondansatör fanının yanmış olması olabilir. Bu sebeple fan kontrol edilmeli ve gerekli durumlarda yedek parça ile değiştirilmelidir.

 • Nem daha fazla yoğunlaşma yarattığı için klima fanı dönmezse suyun doğru şekilde boşalıp boşalmadığına bakılmalıdır. Klima suyu doğru şekilde atılmıyorsa fanı engeller. Bu yüzden atık su kontrolü yapılmalıdır.

Klima fanı ile ilgili yaşanan bu problemlerde kısa sürede çözüm elde edebilmek için klima ustasının deneyimli olması gerekir. Çözüm sürecinde ilk olarak fanın zorlanmaması ve soğutulması önemlidir. Bütçenize en uygun fiyatlarla Kahramanmaraş klima servisi desteği almak için firmamızın web sitesi üzerinden size en yakın ustalarla iletişime geçebilirsiniz.

Klima Soğutmasının Çalışmaması Sorunu

Klimanın verimli bir şekilde çalıştığını anlamak için soğutma sisteminin stabil olması önemlidir. Klimalarda zaman zaman bakım eksikliği ya da orijinal yedek parça kullanılmaması sebebiyle soğutma sorunları görülebilir. Bu durumda ilk etapta termostatın sıcaklığını düşürmek ilk çözümdür. Klima soğutma arızası sebebiyle karşılaşılan durumlarda sorunun ana kaynağını tespit edebilmek için de deneyimli klima ustalarına ihtiyaç duyulur.

Klimanın soğutma sisteminde arıza devam ediyorsa bu durumda klimanın düzgün bir şekilde boyutlandırılmaması etkili olabilir. Klima montajı sırasında doğru planlama yapılmaması halinde soğutma sorunları da meydana gelebilir. Marka ya da model fark etmeksizin klimalarda soğutma sisteminin düzenli olarak bakılması da önemlidir. Klima ustalarından destek alarak daha verimli ve stabil çalışan bir klimaya sahip olabilirsiniz.

Klima Sisteminin Kısa Devre Yapması Arıza Tespiti

Klima bakımlarının doğru zamanlarda yapılmaması halinde klima sisteminde bazı elektriksel arızalar da görülebilir. Özellikle üç mevsim boyunca kapalı kalan ve sadece yaz mevsiminde yoğun şekilde çalıştırılan klimalarda kısa devre sorunları sık sık meydana gelebilir. Klima sisteminin kısa devre yapmasında arıza tespiti için Kahramanmaraş klima servisi desteğinden yararlanılması tavsiye edilir. Bulunduğunuz yerdeki en deneyimli klima ustalarına web sitemiz üzerinden sadece tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Klimaların en çok meydana getirdiği sorunlar arasında sistemin kısa devre yapması da yer alır. Klimaların yoğun çalıştırıldığı yaz mevsimi dönemlerinde aşırı ısınabilir veya kısa devre yaparak kapanabilir. Bu tür problemler klimanın elektrik kablolarında ve elektrik motorunda meydana gelebilir. Klimada sistemin kısa devre yapması durumunda asla tecrübeniz olmadan kendi başınıza çözüm aramamanız tavsiye edilir. Çünkü bu tür durumlarda elektrik kaçağı da meydana gelebileceği için hayati risklerle karşılaşılması söz konusudur.

Klimanın stabil bir şekilde çalışabilmesi için elektrik kablolarının ve temel elektrik sisteminin sorunsuz olması çok önemlidir. Bu yüzden klimaların marka ve modellerinden bağımsız olarak mutlaka yıllık bakımlarının zamanında yapılmasına özen gösterilmelidir. Klima arıza tespiti işlemlerinde bu bakımların yapılmasını talep ederek klimanızı daha uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Klima bakımı işlemlerinde de mutlaka orijinal yedek parça veya ekipman kullanılmasına özen gösterilmesi tavsiye edilir.

Klima Markaları

Klimalar hayatımızı kolaylaştıran en önemli eşyalardan biridir. Klimalar fiyat, model, kullanım yeri ve ebat gibi birçok özelliklerle birbirlerinden ayrılır. Kullananların en çok tercih ettiği klimaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Mitsubishi klima, altus klima, daikin klima, vestel klima, samsung klima, airfel klima, bosch klima, demirdöküm klima, gree klima, inverter klima, vork klima, midea klima, split klima, baymak klima, sigma klima, alarko klima, viessmann klima, seg klima, lg klima, arçelik klima, siemens klima, hantech klima, beko klima, toshiba klima, fuji klima, hitachi klima, olefini klima, carrier klima, eca klima, sharp klima, rubenis klima, vessen klima, aura klima, copa klima, windsor klima, kabel sulu klima, dayrelax klima, electra klima, airwell klima, bauhaus klima, aux klima, diamond klima, blyss klima, indesit klima, profilo klima, tronic klima, dolce vita klima, baxi klima, auer klima, dyson klima, electrolux mobil klima, delonghi klima, denki klima, keysmart klima, hotpoint klima, velena klima, ihlas klima, trotec klima, gold klima, stand klima, nova klima, lennox klima, akai klima.

Kahramanmaraş, Klima Servisi Hizmeti Verilen Mahalle ve Bölgeler

Dulkadiroğlu: Divanlı, Ekmekçi, İsa Divanlı, İsmet Paşa, Kurtuluş, Menderes, Sakarya, Turan, Yeni Şehir, Abbaslar, Ağabeyli, Akyar, Alibeyuşağı, Arslanbey Çiftliği, Ayaklıcaoluk, Bahçeli, Başdevrişli, Baydemirli, Beşenli, Boyalı, Budaklı, Bulanık, Çatmayayla, Çınarlı, Çiğli, Çobanlı, Çokyaşar, Demirciler, Denizli, Dereköy, Dereli, Doğanlıkarahasan, Ekberoğlu, Elmalar, Eskinarlı, Gaffarlı, Göllü, Güneşevler, Güzelyurt, Hacıeyüplü, Halkaçayırı, Kabasakal, Kapıçam, Karamanlı, Kartal, Kazanlıpınar, Kemallı, Kılağlı, Kocolar, Kozludere, Kuzucak, Küçüknacar, Küpelikız, Maksutuşağı, Navruzlu, Osmanbey, Öksüzlü, Peynirdere, Sarıkaya, Seyrantepe, Sivricehüyük, Söğütlü, Şerefoğlu, Tevekkelli, Ulutaş, Yenipınar, Yeniyurt, Yusufhacılı, Aksu, Bağlarbaşı, Bahçeli Evler, Dulkadiroğlu, Egemenlik, Erkenez, Eyüp Sultan, Genç Osman, İstasyon, Kanuni, Karacasu Ferhuş, Karacasu Karaziyaret, Karacasu Karşıyaka, Karacasu Kırım, Karacasu Mamaraş, Karataş, Mehmet Akif, Namık Kemal, Sümer, Şeyh Adil, Şeyh Şamil, Yavuz Selim, Aslan Bey, Ballıca, Bayazıtlı, Doğu Kent, Duraklı, Fevzi Paşa, Gazi Paşa, Kayabaşı, Pınarbaşı, Senem Ayşe, Sütçü Imam, Yahya Kemal, Yeşiltepe


Onikişubat: 5 Nisan, Abdülhamid Han, Ağcalı, Akçakoyunlu, Akif Inan, Bin Evler, Boğaziçi, Ceyhan, Cumhuriyet, Çamlık, Fatih, Gedemen, Hasancıklı, Haydar Bey, Hürriyet, İstiklal, Karamanlı, Kavlaklı, Kazım Karabekir, Kılavuzlu, Maarif, Mağralı, Mercimektepe, Mimar Sinan, Necip Fazıl, Organize Sanayi Bölgesi, Orhangazi, Osman Gazi, Saçaklızade, Selçuklu, Serintepe, Süleymanşah, Şehit Abdullah Çavuş, Şehit Evliya, Tavşan Tepe, Tekerek, Üngüt, Yamaçtepe, Yirmiikigün, Yunus Emre, Yürükselim, Barbaros, Dumlupınar, Ertuğrul Gazi, Gayberli, Hacı Bayram Veli, Hayrullah, Karacaoğlan, Malik Ejder, Mevlana, Molla Gürani, Oruç Reis, Piri Reis, Şazi Bey, Vadi, Yusuflar, Altınova, Avcılar, Avgasır, Avşar, Ayşepınarı, Beşbağlar, Beşen, Bulutoğlu, Büyüksır, Cüceli, Çağırkan, Çağlayan, Çakırdere, Çakırlar, Çamlıbel, Çamlıca, Çevrepınar, Çokran, Çukurhisar, Dadağlı, Demrek, Dereboğazı, Döngel, Döngele, Dönüklü, Fatmalı, Gölpınar, Hacıağlar, Hacıbudak, Hacıibrahimuşağı, Hacılar, Hacımustafa, Hacınınoğlu, Hartlap, Ilıca, İsmailli, Kalakaya, Kale, Kapıkaya, Karadere, Kaynar, Kerimli, Kertmen, Kısıklı, Kızıldamlar, Kızılseki, Kozcağız, Köseli, Köşürge, Kumarlı, Kumaşır, Kurtlar, Kurucaova, Küçüksır, Kümperli, Kürtül, Maksutlu, Muratlı, Önsen, Öşlü, Öztürk, Payamlı, Rahmacılar, Reyhanlı, Sadıklı, Sarıçukur, Sarıgüzel, Sarımollalı, Saygılı, Selimiye, Suçatı, Suluyayla, Süleymanlı, Şahinkayası, Tekir, Topçalı, Yenicekale, Yenidemir, Yeniyapan, Yeşilyurt, Yolyanı, Zeytindere